Kontakt

Jak správně vybrat termoprádlo na ryby?

14.10.2015 NOVINKA Trvalý odkaz

Teplé počasí, při které lze trávit dlouhé hodiny u vody pouze v krátkém tričku jsou nenávratně pryč. Ranní teploty se aktuálně pohybují kolem nuly, což rybářům způsobuje značný diskomfort. V dnešním článku ukáži, jak se proti zimě vyzbrojit. Poradím s výběrem termoprádla, které by mělo patřit k základnímu podzimnímu oblečení každého rybáře.

Fukční prádlo Nátělník zimní TERMO 2000
 
Za termoprádlo se považuje část oděvu, které je schopné odvádět vlhkost z těla  na druhou stranu prádla. Tím zajišťuje tělu nezbytnou termoregulaci a chrání je před  podchlazením či přehřátím. Termoprádlo bývá obvykle vyrobeno z polyesteru (PES), polypropylenu (POP) či jako kombinace s přírodními materiály jako je bavlna, vlna či hedvábí.

Fukční prádlo Spodky zimní TERMO 2000

Při výběru termoprádla se zamyslete nad tím, kolik energie budete vydávat a podle toho zvolte materiál s požadovanou rychlost odvodu potu. Do chladnějšího prostředí doporučuji vícevrstvé materiály, které kombinují syntetické vlákno a bavlnu či vlnu.
Fukční prádlo Kukla jednootvorová GEN-III ECWCS Coyote


U termoprádla je nejdůležitější správná velikost. Funkční prádlo by vám nemělo být příliš volné, ani těsné. Střih termoprádla by vám měl dobře sedět, měli byste se v něm cítit pohodlně. Na internetu, například na Heureka.cz, si nezapomeňte přečíst recenze na jednotlivé výrobky. Na základně recenzí vybírejte pouze produkty od ověřených značek.

Fukční prádlo Bunda GEN-III ECWCS LEVEL-3 TOP Foliage

Zdroj obrázků: e-shop http://www.army-store.net/termopradlo/

Při oblékání pamatuje na to, že samotné termoprádlo vás nespasí. Funkční prádlo doporučuji kombinovat s dalšími vrstvami oděvu.