Kontakt

Jaké výhody nabízí samonafukocací karimatka?

12.5.2016 NOVINKA Trvalý odkaz

V dnešním příspěvku bych se chtěl blíže podívát na samonafukovací karimatky. Ukážeme si jejich hlavní výhody a nevýhody, podle kterých sami poznáte, zda jsou či nejsou pro vás využitelné.
 

Samonafukovací karimatky nabízí v současnosti nejlepší pohodlí pro nocování v přírodě. Spojuje v sobě hlavní výhody nafukovacích a pěnových karimatek. Samonafukovací matrace jsou tvořeny t lehkého pěnového plastu, který obsahuje otevřené póry. Ty jsou uzavřeny v neprodyšném obalu z houževnaté tkaniny. Ta je velmi pevná, odolná proti poškození. Povrch je odolný proti vodě a šníně.

Karimatka Waffle Thermo samonafukovací Coyote

Jak probíhá nafukování?
Nafukování karimatky probíhá automaticky ihned po rozložení. V rohu matrace je ventil, po jehož otevření se začne dostávat do karimatky vzduch a ta se rozpíná. Po samonafouknutí je dobré ještě karimatku ručně dokouknout pro maximální pevnost.

Jak je to se skládáním?

Při skládání samonafukovací karimatky je nutné nejdříve uvolnit ventil a tlačit na karimatku, čímž dojde k vyhnání vzduchu z komor. Následně uzavřít ventil a srolovat do přepravní podoby.

Co je důležité?
Při výběru samonafukovací karimatky se zaměřte  a záruční dobu, tloušťku matrace a samozřejmě i hmotnost.
 

Výhody a nevýhody
Nevýhodou samonafukovacích matrací je vyšší váha, která je však vykoupena lepšími izolačními vlastnostmi, vysoký komfort, snadná složitelnost. K nevýhodám samunofací karimatky se kromě hmostnosti řadí vyšší pořizovací cena  a riziko poškození.